Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis telefonu kalbėjosi su JAV Valstybės sekretoriumi A. Blinkenu

Sukurta 2022.01.03 / Atnaujinta 2022.01.03 19:28

Sausio 3-iosios vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjo su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu ir Bukarešto devintuko (B9) šalių užsienio reikalų ministrais.

JAV Valstybės sekretoriaus iniciatyva vykusiame pokalbyje su B9 sąjungininkėmis – Bulgarija, Čekija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Slovakija ir Vengrija – buvo aptarta saugumo situacija NATO rytiniame flange ir Ukrainoje.

Pokalbio metu Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo vieningo atsako į Rusijos keliamas grėsmes svarbą. „Jokia šalis neturi veto teisės nepriklausomų valstybių ir jų suverenių pasirinkimų atžvilgiu. Rusija privalo vykdyti savo įsipareigojimus vadovaujantis tarptautine teise  – gerbti valstybių suverenitetą ir teritorinį vientisumą bei atsisakyti ultimatumų ir grasinimų ar jėgos panaudojimo“, - teigė G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras akcentavo poreikį stiprinti NATO atgrasymo ir gynybos priemones Rytiniame aljanso flange, kartu įvertinant ir gilėjančią Rusijos ir Baltarusijos karinę integraciją. Ministras pabrėžė būtinybę tęsti praktinę ir politinę paramą Ukrainai.

G. Landsbergis taip pat padėkojo JAV už solidarumą ir paramą Lietuvai susidurianti su Kinijos politiniu ir ekonominiu spaudimu.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
171A4692.jpg

Sausio 30 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoju ekonominei plėtrai, energetikai ir aplinkosaugai Jose W. Fernandezu. Susitikime  aptartas  Kinijos vykdomas neteisėtas ekonominis spaudimas Lietuvos atžvilgiu ir tolesnės galimybės plėsti ir gilinti Lietuvos ir JAV ekonominius ryšius, ypač vystant bendrus investicinius projektus lazerių, puslaidininkių, biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos sektoriuose.

Užsienio reikalų ministro veikla »

Užsienio reikalų ministerija reiškia gilią užuojautą dėl Mayfield miestą JAV Kentukio valstijoje, taip pat Arkanzaso, Ilinojaus, Misūrio, Misisipės ir Tenesio valstijas nusiaubusių daugiau nei 30 tornadų, pasiglemžusių mažiausiai 89 žmonių gyvybes.  Reiškiame palaikymą aukų artimiesiems ir visiems šios baisios gamtos nelaimės paliestiems žmonėms bei linkime tvirtybės šiuo sunkiu metu.

Kalbos, pareiškimai »

Gruodžio 8 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinken atidarys diskusiją „Politinių kalinių balsai“ (ang. Voices of Political Prisoners). Ši Lietuvos ir JAV organizuojama bendra diskusija yra JAV prezidento Joe Biden inicijuoto „Viršūnių susitikimo už demokratiją“ dalis.

Užsienio reikalų ministro veikla »
0a6432f8-ef3c-4089-8e4f-6d9a197229bb.jpg

Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo ES Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais, kurioje ES prekybos ministrai aptarė pasirengimą 12-ajai Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijai, vyksiančiai š. m. lapkričio 30 d. - gruodžio 3 d. Ženevoje (Šveicarija). Prekybos ministrai sutarė, jog būtina toliau intensyviai dirbti siekiant realistiškų rezultatų dėl PPO atsako į pandemiją, indėlio į tvarią žvejybą bei organizacijos reformos iniciavimo.

US-LT.jpg

Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės departamento ekonomikos ir verslo biuro vadovu Matt Murray.

Ministerijos naujienos »
arnoldas_Aspenas.jpg

Dalyvaudamas lapkričio 2-4 dienomis Vašingtone (JAV) vykusio Aspeno saugumo forumo pagrindinėje programoje, užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalinosi Lietuvos patirtimi, atsakant į autoritarinių režimų politinį ir ekonominį spaudimą. A. Pranckevičius pabrėžė, kad situacija reikalauja vieningos Vakarų pozicijos, ginant demokratijos principus.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »