Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą

Sukurta 2019.06.06 / Atnaujinta 2019.06.06 14:55
   Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą
   Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą
   Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą

   Birželio 6 dieną Zagrebe, Kroatijoje, su oficialiu vizitu viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kroatijos Ministru Pirmininku Andrejumi Plenkovićiumi. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva itin vertina Kroatijos indėlį į mūsų šalies gynybą ir yra dėkinga už Kroatijos Vyriausybės pasiryžimą vėl siųsti karius į NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje 2020 metais.

   Pokalbio metu dėmesys taip pat buvo skirtas energetiniam saugumui. Ministras padėkojo Kroatijai už paramą siekiant saugios branduolinės energijos gamybos Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje, pakvietė kroatų atstovus į NATO Energetinio saugumo centrą Vilniuje.

   „Svarbu, kad glaudūs Lietuvos ir Kroatijos ryšiai vystytųsi ne tik saugumo srityje, bet ir ekonomikoje. Tikiuosi, kad nuo Kroatijos stojimo į ES nuolat auganti dvišalė prekybos apyvarta išlaikys ligšiolines tendencijas“, – sakė užsienio reikalų ministras.

   L. Linkevičius taip pat susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministre Marija Pejčinović Burić, su kuria aptarė artėjantį Kroatijos pirmininkavimą ES Tarybai 2020 metų pirmąjį pusmetį.

   Pritardamas Kroatijos pirmininkavimo ES tikslams, L. Linkevičius ragino skirti didelį dėmesį Rytų partnerystės šalims, padėti įgyvendinti Asociacijos susitarimus Sakartvele, Moldovoje ir Ukrainoje.

   Pokalbio metu Lietuvos diplomatijos vadovas išreiškė paramą ES plėtrai į Vakarų Balkanų šalis.

   „Remiame ES plėtrą į tas Europos valstybes, kurios atitinka stojimo kriterijus, aktyviai siekia narystės, vykdo reformas, laikosi demokratinių principų ir sutartų bendrų užsienio politikos krypčių bei demonstruoja pasirengimą prisidėti prie stabilumo regione stiprinimo“, – teigė L. Linkevičius.

   Susitikimo metu užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė ES aktualijas. L. Linkevičius išreiškė Lietuvos paramą Kroatijos siekiui prisijungti prie Šengeno erdvės ir Euro zonos.

   2013 metais Lietuvos ir Kroatijos dvišalė prekyba sudarė 12,8 mln. eurų, 2018 metais – 71 mln. eurų. Per penkerius metus prekybos apyvarta išaugo daugiau kaip penkis kartus. Pernai Lietuva į Kroatiją eksportavo prekių ir paslaugų už 47,9 mln. eurų, o importavo už 23,1 mln. eurų. 2018 metais Kroatiją aplankė 43 tūkstančiai turistų iš Lietuvos.

   Nuotraukos: Kroatijos URM

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_3511.JPG

   Lapkričio 7 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo iškilmingame Birštono ir Lipiko miestų bendradarbiavimo sutarties pasirašyme.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_7639.JPG

   Lapkričio 6 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje dalyvavo Varaždino miesto muziejuje rengiamame kassavaitinių renginių cikle „Trečiadienis muziejuje“, kuris šįkart buvo skirtas Baltijos kelio 30-mečiui.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_7289.JPG

   Spalio 9 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebo universitete studentus pasveikino su mokslo metų pradžia ir ta proga Humanitarinių mokslų fakultetui įteikė lietuviškų knygų rinkinį bei atidarė Baltijos kelio 30-mečiui skirtą parodą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   photo-124_m.jpg

   Spalio 1 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Zagrebo „Mimaros“ dailės muziejaus tradiciniame renginyje – kaklaraiščio ambasadoriaus skyrimo ceremonijoje, kurią rengia visuomeninė organizacija „Academia Cravatica“.  Artėjant Kroatijos pirmininkavimui ES 2020 metais, ceremonijoje pristatyti ir anksčiau pirmininkavusių šalių, tarp jų - Lietuvos, kaklaraiščiai bei skarelės.

   190920 Suomijos ir Lietuvos ambasadų darbuotojai.jpg

   Rugsėjo 20 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė susitikime su Suomijos ambasadoriumi Kroatijoje Risto Piipponenu aptarė svarbiausius pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai užduotis ir iššūkius. Ambasadoriai  taip pat aptarė artėjantį Kroatijos pirmininkavimą ES Tarybai 2020-aisias.

   Dvišaliai santykiai »
   190627 Pusič Raguckienė Sabore.jpg

   Birželio 27 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos parlamento (Saboro) Kroatijos ir Lietuvos tarpparlamentinės draugystės grupės pirmininke Vesna Pusić, su kuria aptarė abiejų šalių parlamentų bendradarbiavimą, Kroatijos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) bei svarbiausius ES darbotvarkės klausimus.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata