Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kiuncelzau mieste atidaryta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“

Sukurta 2019.03.26 / Atnaujinta 2019.03.26 13:31
  Kiuncelzau mieste atidaryta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“

  Kovo 25 dieną Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Jonas Semaška ir Lietuvos garbės konsulas Badeno-Viurtembergo federalinėje žemėje prof. dr. Wolfgangas von Stettenas Kiuncelzau mieste, Vokietijoje, atidarė parodą „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“.

  Praėjusiais metais paroda buvo atidaryta Erfurte, tada keliavo į Berlyną, Potsdamą, buvo eksponuojama Brandenburgo federalinės žemės Parlamente, Vasario 16-osios gimnazijoje, Varene.

  Vokiečių ir lietuvių kalbomis parengtoje parodoje atsispindi skaudus vilko vaikais vadinamų mažamečių Antrojo pasaulinio karo ir pokario aukų likimas. Vilko vaikais vadinami nuo 3 iki 6 metų amžiaus Rytų Prūsijos vaikai, kurie 1945–1948 metais pasiekė Lietuvą ir rado prieglobstį lietuvių šeimose.

  Rengiant parodą, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui talkino Lietuvos ambasada Berlyne, Lietuvoje veikianti vokiečių bendrija „Edelweiss-Wolfskinder“, organizacija „Karo vaikai“ Granzėje (Vokietija). Dalinį finansavimą parodai suteikė ir Lietuvos Vyriausybė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

  Konsulinės naujienos »
  Copy of Your paragraph text (3).png

  Pateikiame aktualiausią informaciją apie galimybes sugrįžti į Lietuvą, atnaujintą balandžio 2 d.

  Konsulinės naujienos » Naujienos »
  93214_8354f7891af1cde50138a4f0d928583f.png

  Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendacijas dėl Ispanijos, Prancūzijos ir Vokietijos: sparčiai plintant koronavirusui, rekomenduojame atsisakyti nebūtinų kelionių į šias šalis. Jei vykti yra būtina, rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus.

  Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »

  Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde (Vokietijoje). Ministras dalyvaus renginyje, skirtame Vasario 16-ajai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.

  Užsienio lietuviai »

  Vasario 14 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje Vokietijoje.

  Daugiašaliai santykiai »