Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas pateikė rekomendacijas Lietuvai

Sukurta 2019.11.11 / Atnaujinta 2019.11.11 15:24

Lapkričio 11 dieną Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas paskelbė rekomendacijas Lietuvai dėl JT konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims įgyvendinimo.

Komitetas pasveikino Lietuvos progresą ir pozityvias teisines ir institucines priemones, skirtas panaikinti moterų diskriminaciją ir užtikrinti lyčių lygybę. Kartu komitetas pateikė rekomendacijas Lietuvai aktyviau kovoti su smurtu dėl lyties, prekyba žmonėmis, lyčių stereotipais, moterų diskriminacija darbo rinkoje, įgyvendinti priemones, skatinančias aktyvesnį moterų dalyvavimą politiniame ir viešajame gyvenime, moterų ekonominį įgalinimą, neįgaliųjų moterų teisių užtikrinimą, ratifikuoti 2013 metų Lietuvos pasirašytą Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo ir kt.

Susipažinti su komiteto rekomendacijomis galite čia.

Lietuva 1979 metų JT konvenciją dėl visų formų diskriminacijos moterims panaikinimo ratifikavo 1995 metais.  Konvencijos nuostatų įgyvendinimą valstybėse konvencijos dalyvėse stebi ir rekomendacijas joms teikia JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas, kuriame dirba 23 nepriklausomi ekspertai, tarp jų ir ekspertė iš Lietuvos profesorė Dalia Leinartė. Septintąjį periodinį pranešimą apie Konvencijos įgyvendinimą Lietuva komitetui pateiks 2023 metais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Birželio 22 dieną užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus įsakymu patvirtintas darbotvarkės „Moterys, taika ir saugumas“ įgyvendinimo 2020-2024 metais veiksmų planas.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »
DSC_0576.jpg

Kovo 2 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko renginys  „Moterys sėkmingai Lietuvai“, kurio metu pristatyta Lygių galimybių plėtros centro iniciatyva sukurta Akvilės Malukienės paroda „100 Lietuvą kūrusių moterų portretų“.

Istorinė, kultūros diplomatija »