Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis Briuselyje: „Tikiuosi rasime kompromisą dėl ilgalaikės paramos Ukrainai iš Europos taikos priemonės - jai šių lėšų šiandien labai reikia"

Sukurta 2024.01.22 / Atnaujinta 2024.01.23 08:40
   G. Landsbergis Briuselyje: „Tikiuosi rasime kompromisą dėl ilgalaikės paramos Ukrainai iš Europos taikos priemonės - jai šių lėšų šiandien labai reikia"
   G. Landsbergis Briuselyje: „Tikiuosi rasime kompromisą dėl ilgalaikės paramos Ukrainai iš Europos taikos priemonės - jai šių lėšų šiandien labai reikia"
   G. Landsbergis Briuselyje: „Tikiuosi rasime kompromisą dėl ilgalaikės paramos Ukrainai iš Europos taikos priemonės - jai šių lėšų šiandien labai reikia"

   Sausio 22 d. Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje vyko diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą bei padėtį Izraelyje ir regione.

   „Tikiuosi rasime kompromisą dėl ilgalaikės paramos Ukrainai iš Europos taikos priemonės – jai šių lėšų šiandien labai reikia", – apibendrindamas ES ministrų diskusiją sakė G. Landsbergis.

   Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat paragino kolegas ir ES institucijas siekti greitesnio  sprendimų priėmimo pagalbos Ukrainai klausimais.

   „Rusija savo naudai išnaudoja kiekvieną Europos uždelstą dieną, svarstant paramos Ukrainai klausimus", – Briuselyje pažymėjo G. Landsbergis.

   Ministrai, dalyvaujant Izraelio diplomatijos vadovui, aptarė situaciją Artimųjų Rytų regione po „Hamas“ teroristinių atakų prieš Izraelį, koordinaciją su partneriais siekiant užkirsti kelią tolesniam eskalavimui. ES užsienio reikalų tarybos metu, taip pat buvo surengta diskusija su Saudo Arabijos, Jordanijos ir Egipto užsienio reikalų ministrais ir Arabų valstybių lygos generaliniu sekretoriumi bei diskusija su Palestinos užsienio reikalų ministru.

   Nuorodos į ministro G. Landsbergio pasisakymus skelbiamos čia:

   https://newsroom.consilium.europa.eu/events/20240122-foreign-affairs-council-january-2024/143382-1-arrival-and-doorstep-lt-landsbergis-part-1-20240122

   https://newsroom.consilium.europa.eu/events/20240122-foreign-affairs-council-january-2024/143382-2-arrival-and-doorstep-lt-landsbergis-part-2-20240122
    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   003 Ministras G. Landsbergis susitiko su Kroatijos URM.JPG

   Balandžio 11 d. užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministru Gordan Grlić Radman. Susitikimo metu buvo aptarta parama Ukrainai, saugumo ir gynybos klausimai, pasiruošimas liepos mėnesį Vašingtone vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui bei Europos Sąjungos (ES) darbotvarkė.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »
   G. Landsbergis Gotlande bet kokie kiti scenarijai nei Ukrainos pergalė turės rimtų padarinių Europos saugumui (5)-min.jpeg

   Balandžio 9-10 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Visbyje, Švedijoje, dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (angl. Nordic-Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame buvo aptarti regioninio saugumo, pasirengimo NATO viršūnių susitikimui Vašingtone, NB8 glaudesnio bendradarbiavimo klausimai, taip pat Rusijos karas prieš Ukrainą bei efektyvesnė, strategiškesnė parama šiai agresiją patiriančiai šaliai. 

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
   G.Landsbergis NATO susitikime Aljanse turime sutarti dėl ilgalaikės paramos Ukrainai ir Rusijos sulaikymo strategijos 2.jpeg

   Balandžio 3 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

   Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »
   G. Landsbergis susitiko su Lenkijos vicepremjeru ir nacionalinės gynybos ministru W. Kosiniaku-Kamyszu (2).jpg

   Kovo 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lenkijos vicepremjeru ir nacionalinės gynybos ministru Władysławu Kosiniaku-Kamyszu.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
   G. Landsbergis susitiko su U. von der Leyen (1).jpeg

   Kovo 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Bukarešte vykstančio Europos liaudies partijos (EPP) kongreso paraštėse, susitiko su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen. Politikai aptarė Rytų flango saugumo situaciją, bendradarbiavimą gynybos srityje, paramą Ukrainai, kovą su dezinformacija.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »