Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Viceministras N. Germanas su naujuoju Norvegijos Karalystės ambasadoriumi aptarė bendradarbiavimo stiprinimą

Sukurta 2018.01.18 / Atnaujinta 2018.01.18 09:18
  Viceministras N. Germanas su naujuoju Norvegijos Karalystės ambasadoriumi aptarė bendradarbiavimo stiprinimą

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas sausio 16 dieną susitikime su naujuoju  Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje Karstenu Klepsviku aptarė Lietuvos ir Norvegijos dvišalius santykius bei bendradarbiavimo stiprinimą mūsų regionui svarbiais klausimais.

  N. Germanas pažymėjo, kad Norvegija yra svarbi ir patikima Lietuvos partnerė bei  artima regiono kaimynė. „Mūsų šalis ypač sieja glaudus bendradarbiavimas ekonomikos, gynybos, energetinio saugumo ir kitose srityse. Prie dvišalių santykių puoselėjimo ir stiprinimo prisideda didelė lietuvių diaspora Norvegijoje“,  – sakė viceministras.  

  N. Germanas padėkojo Norvegijai už solidarumą šiai šaliai prisijungus prie NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje, taip pat už daugkartinį dalyvavimą Baltijos oro policijos misijoje. Norvegija yra svarbi Lietuvos partnerė stiprinant energetinę nepriklausomybę gamtinių dujų sektoriuje. Projektai, įgyvendinami su Norvegija panaudojant Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus, yra svarbus dvišalio bendradarbiavimo instrumentas.

  Viceministras taip pat pabrėžė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) bendradarbiavimo svarbą, ieškant solidarių sprendimų regioninio saugumo, įskaitant kibernetines, hibridines grėsmes, energetinį saugumą, atsparumą propagandai.  2017 metais šio formato darbą koordinavo Norvegija.

  Po susitikimų Užsienio reikalų ministerijoje Norvegijos ambasadorius išvyko įteikti skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Naujienlaiškio prenumerata