Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA NORVEGIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Dronningens gate 3, 0152 Oslo, NORWAY / Correspondence: PO Box 4028 AMB, 0244 Oslo

plačiau »

Tel. +47 221 292 00; +370 706 539 89 (skambinant iš Lietuvos)
Faksas +47 221 292 01
El. paštas

Užsienio reikalų viceministras su Norvegijos URM valstybės sekretore aptarė regiono saugumo klausimus

Sukurta 2017.06.19 / Atnaujinta 2017.06.19 16:16
  Užsienio reikalų viceministras su Norvegijos URM valstybės sekretore aptarė regiono saugumo klausimus

  Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius birželio 15 dieną Osle susitiko su Norvegijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Marit Berger Røsland ir aptarė Lietuvos ir Norvegijos dvišalius santykius bei regiono saugumui kylančius iššūkius.

  Susitikime viceministras pabrėžė, kad Norvegija yra artima ir patikima Lietuvos partnerė. Mūsų šalis sieja ypač glaudus bendradarbiavimas energetinio saugumo, ekonomikos, gynybos bei kitose srityse.

  „Norvegija yra svarbi NATO sąjungininkė. Dėkojame už solidarumą ir už šios šalies svarų indėlį stiprinant Baltijos šalių saugumą“, – sakė viceministras. Norvegija dalyvavo NATO Baltijos šalių oro policijos misijoje 2005, 2007 ir 2015 metais bei prieš kelias savaites prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje, prisidedančio prie atgrasymo priemonių.  

  Norvegija yra svarbi Lietuvos partnerė stiprinant energetinę nepriklausomybę gamtinių dujų sektoriuje. 2016 m. Norvegija tapo didžiausia dujų tiekėja Lietuvoje. Viceministras D. Skusevičius atkreipė dėmesį į šiuo metu Lietuvos pasienyje statomos Astravo atominės elektrinės regionui keliamą grėsmę. Viceministras taip pat pakvietė Norvegiją prisijungti prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Vilniuje.

  D. Skusevičius pabrėžė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) bendradarbiavimo, kurį šiemet koordinuoja Norvegija, svarbą, ypač ieškant solidarių sprendimų regioninio energetinio, informacinio saugumo, hibridinių grėsmių, Rytų partnerystės klausimais.

  D. Skusevičius pasidžiaugė birželio 11 d. Ukrainos piliečiams įsigaliojusiu beviziu režimu Šengeno erdvėje, kartu atkreipė dėmesį į dėl Rusijos agresijos vis dar sudėtingą saugumo situaciją Ukrainos rytuose bei besitęsiančią Krymo okupaciją ir aneksiją, bei paragino sutelkti bendras pastangas toliau remti reformas Ukrainoje ir šios šalies europinės integracijos siekius. 

  Norvegija yra tarp penkių didžiausių užsienio šalių investuotojų Lietuvoje, prekybos apimtys praėjusiais metais augo beveik 18 proc. Viceministras paragino išnaudoti tarp mūsų šalių dinamiškai besivystančių ekonominių santykių potencialą ir pakvietė toliau plėtoti investicinius projektus Lietuvoje.

  Naujienlaiškio prenumerata