Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Norvegijoje paminėta Laisvės gynėjų diena

Sukurta 2020.01.11 / Atnaujinta 2020.01.14 10:05
   Norvegijoje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Norvegijoje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Norvegijoje paminėta Laisvės gynėjų diena

   Sausio 11 d.  LR ambasadoje Norvegijos Karalystėje vyko renginiai skirti Laisvės gynėjų dienai paminėti.

   Ryte vyko istorinės atminties pamoka su „Misija Sibiras'19" dalyviais ir Oslo lituanistine mokykla „Gintaras". Pamokoje buvo pristatyta skaudus tremties periodas, laisvės kelias, lietuvių tautos tikėjimo simbolika: kryžius, koplytstulpis, Rūpintojėlis. Taip pat „Misija Sibiras'19" dalyviai, pabuvoję tremties žemėse, pasitelkdami vaizdine medžiaga vaikams papasakojo apie savo ekspediciją Kazachstane.

   Vėliau „Misija Sibiras'19" dalyviai susitiko su lietuvių bendruomene ir pristatė savo 10 dienų trukusią misiją Karagandos apylinkėse, Kazachstane. Iš viso, 16 ekspedicijos dalyvių, intensyviai šukavo kapines, ieškodami lietuviškų pavardžių, tvarkė atrastus lietuvių kapus, statė atminimo ženklus. Susitikimo metu dalyviai papasakoju apie sutiktus žmones, išgyventas emocijas, pasiruošimą.

   „Šiandien minime pergalės ir atminties diena. Pirmiausiai reikia atminti žuvusius, bet kartu iš švęsti didžią dieną, kai tikra, neverbalinė vienybė padarė neįmanoma, mūsų nenugalėjo metalas tankų pavidalu" , – sakė pasveikinimo kalboje sakė LR ambasadorius Norvegijos Karalystėje Jonas Paslauskas. Taip pat ambasadorius Jonas Paslauskas išlydėjo „Vytis Running Club" simboliniam 7km „Gyvybės ir mirties keliu“ bėgimui nuo ambasados iki Sognsvann ežero. „Tradiciškai, jau 5 metus iš eilės, nepaisant oro sąlygų, bėgame ir prisimename Lietuvos didvyrius kovojusius už laisvę " , – prieš išbėgdamas kalbėjo klubo narys ir Jaunimo Sąjungos pirmininkas Povilas Rutkauskas.

   Vaikams, folkloro ansambliui, bėgimas ir svečiams buvo išdalina vienijantis simbolis – Neužmirštuolės žiedą, kurį per Laisvės gynėjų dieną raginame įsisegti, taip prisimenant bei pagerbiant gynusius mūsų laisvę ir išsaugojusius šalies nepriklausomybę. Jaunajai kartai ši diena yra bendrystės, drąsos ir laisvės troškimo pavyzdys. Taip pat renginiuose kartu su Oslo lietuvių folkloro ansambliu „Gabija" buvo giedama „Tautiška giesmė", tremtinių dainos.

   Dėkojame visiems atvykusiems ir prisidėjusiems prie renginių organizavimo: Patriotiškumo ugdymo projektui „Misija Sibiras", Norvegijos lietuvių jaunimo sąjungai, Oslo lituanistinei mokyklai „Gintaras" ir jos vadovei Jolantai Markevičienei, Oslo lietuvių folkloro ansambliu „Gabija" ir jo vadovams Valiuliams, fotografei Gintarei Rabikauskytei ir Loretai Juodkienei už įamžintas akimirkas.

   Daugiau nuotraukų rasite: https://bit.ly/385255b

   Naujienlaiškio prenumerata