Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl karantino Lietuvoje

Sukurta 2020.06.01 / Atnaujinta 2020.06.10 17:49
  Dėl karantino Lietuvoje

  Nuo birželio 1 d. grįžusiems iš Norvegijos Karalystės nebus privaloma 14 d. izoliacija. Kiekvieną pirmadienį Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis.Sąrašas gali keistsi, todėl svarbu jį tikrinti kiekvieną pirmadienį.

   

  Šios savaitės šalių sąrašas pateikiamas lentelėje atskirame faile: http://https://bit.ly/2BBPUBQ

  • Jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų bus nuo 15 iki 25, tokios šalies piliečiams bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau jiems bus privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršys 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokių šalių piliečiams bus ne tik leidžiama atvykti, bet jiems nereikės ir izoliacijos.
  • Svarbu žinoti, kad keltu iš Švedijos atvykstantieji turi būti budrūs, nes dėl padidėjusio sergamumo šioje šalyje, atvykus į Lietuvą jiems bus taikoma 14 dienų izoliacija net ir tuo atveju, jei asmuo į keltą Švedijoje keliavo tranzitu iš Norvegijos ar Danijos.
  • Tuo tarpu Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems reikės 14 dienų izoliuotis tuo atveju, jei šalyje, iš kurios jie atvyksta, 100 tūkst. gyventojų teks daugiau nei 15 COVID-19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų.
  •  Atkreiptinas dėmesys, kad pirmadieniais skelbiami sąrašai nebus nuolatiniai – jie galės kisti atsižvelgiant į situaciją, t. y. vieną savaitę į sąrašą įtrauktos valstybės kitą savaitę, jei jose pablogės situacija, galės būti iš jo išbraukiamos. Tai reiškia, kad iš tokių šalių užsieniečiai nebus įleidžiami į Lietuvą, o mūsų šalies gyventojai grįžę turės laikytis 14 dienų izoliacijos. Tad keliaujantys turėtų nuolat sekti šią informaciją.
  • Taip pat svarbu paminėti, kad jei kuri nors šalis patenka į Lietuvos sąrašą, tai nereiškia, kad lietuviai taip pat galės būti įleidžiami į ją – bendro susitarimo tarp visų Europos ekonominės erdvės valstybių nėra. Tačiau, tokios pat sąlygos galios visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
  • Ši nauja tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės. Sprendimai dėl užsieniečių iš trečiųjų šalių atvykimo kol kas nepriimti.

  Daugiau informacijos: https://bit.ly/2BBPUBQ

  URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

  Atvykstantiems į Norvegiją taikoma 10 d. saviizoliacija, daugiau informacijos: https://www.regjeringen.no/…/koronavirus-covid-19/id2692388/

  Dėl atvykimo sąlygų į Norvegiją skaitykite: https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/eueaa-national-or-family-member/

  Naujienlaiškio prenumerata