Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA NORVEGIJOS KARALYSTĖJE

Adresas: Dronningens gate 3, 0152 Oslo, NORWAY / Correspondence: PO Box 4028 AMB, 0244 Oslo

plačiau »

Tel. +47 221 292 00; +370 706 539 89 (skambinant iš Lietuvos)
Faksas +47 221 292 01
El. paštas

Konsulinė registracija

Sukurta 2014.08.04 / Atnaujinta 2017.02.06 14:59

Lietuvos Respublikos piliečio pageidavimu jo duomenys įrašomi į diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos duomenų bazę.

Konsulinė registracija aktuali Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie nuolat (ilgiau nei 6 mėnesius) gyvena užsienyje. Atkreipiame dėmesį, kad konsulinė registracija piliečio prašymu atliekama ir tada, kai pilietis nėra deklaravęs išvykimo iš Lietuvos, nes visada nurodoma faktinė piliečio gyvenamoji vieta, kuri nebūtinai turi sutapti su deklaruota gyvenamąja vieta. 

Tokiems Lietuvos Respublikos piliečiams Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose siūloma prisiregistruoti, užpildant  nustatytos formos anketą.

Anketą galima užpildyti tiesiogiai internete per Elektroninius valdžios vartus arba ją išsispausdinti ir užpildyti ranka. Registracijos anketą taip pat galima gauti Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose. DĖMESIO: Dėl techninių kliūčių laikinai neveikia konsulinės registracijos paslauga elektroniniuose valdžios vartuose.

Konsulinė registracija Lietuvos Respublikos piliečiams nėra privaloma ir yra pagrįsta piliečio laisvo apsisprendimo principu.

Lietuvos Respublikos piliečiams gyvenantiems užsienyje rekomenduojama įtraukti savo duomenis į konsulinės įstaigos duomenų bazę, tam, kad juos galima būtų informuoti rinkimų ar kitais svarbiais atvejais, taip pat remiantis šia duomenų baze, būtų galima jiems lengviau teikti konsulinę pagalbą ar informuoti artimuosius.

Prašymo refiostruoti formoje Lietuvos Respublikos pilietis nurodo tuos duomenis, kuriuos jis pageidauja įtraukti į konsulinės įstaigos duomenų bazę.  Lietuvos Respublikos piliečio vardas, pavardė, asmens kodas ir faktinė gyvenamoji vieta atliekant konsulinę registraciją, įtraukiami visada, o kitų duomenų pilietis neprivalo teikti.

Asmens duomenys, pateikti konsulinės registracijos anketoje, saugomi remiantis Įstatymu.

Konsulinė registracija yra naudinga, nes atstovybė, turėdama piliečių duomenis, galėtų:

  • siųsti piliečiams svarbią konsulinę informaciją ir naujienas;
  • įtraukti piliečius į Lietuvos Respublikos rinkėjų sąrašus;
  • susisiekti su piliečiais terorizmo ar kitos grėsmės atveju;
  • suteikti piliečiams kitą svarbią informaciją (pvz., informuoti apie Lietuvoje esantiems artimiesiems atsitikusią nelaimę ir pan.).

Užsiregistravę Lietuvos Respublikos piliečiai turėtų susisiekti su Lietuvos Respublikos diplomatinėmis atstovybėmis ir konsulinėmis įstaigomis ir informuoti jei jų asmens duomenys pasikeičia.

Naujienlaiškio prenumerata