Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras susitiko su Albanijos ambasadore

Sukurta 2017.03.02 / Atnaujinta 2017.03.02 13:05
   Užsienio reikalų ministras susitiko su Albanijos ambasadore
   Užsienio reikalų ministras susitiko su Albanijos ambasadore

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 2 dieną susitiko su Lenkijoje reziduojančia Albanijos ambasadore Lietuvai Shpresa Kureta. Susitikimo metu aptartas Lietuvos ir Albanijos politinis dialogas, bendradarbiavimas daugiašaliuose forumuose, šalių ekonominių ryšių stiprinimo perspektyvos, regioninio saugumo klausimai.

   Ministras išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Albanijos integracijai į ES ir 2016 m. lapkritį EK pateiktai rekomendacijai pradėti derybas dėl Albanijos narystės ES, kai šalis įgyvendins reikiamas sąlygas.

   L. Linkevičius gyrė Albaniją už nuoseklų prisijungimą prie ES bendros užsienio ir saugumo politikos pozicijų – tai liudija aiškų šalies vertybinį pasirinkimą.

   Ministras ir ambasadorė aptarė saugumo situaciją ir iššūkius, kylančius Vakarų Balkanų ir Baltijos šalių regionuose. L. Linkevičius pasidžiaugė, kad Albanija, būdama solidari NATO narė, atsiųs savo karius į priešakinių pajėgų batalioną Latvijoje.

   Šiais metais minimas Lietuvos ir Albanijos diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. Albanija yra NATO narė nuo 2009 metų. 2014 m. šaliai buvo suteiktas ES kandidatės statusas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Albanija (1).JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Albanijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Ditmirą Bushatį ir visus šalies žmones Albanijos nepriklausomybės paskelbimo 106-ųjų metinių proga ir palinkėjo toliau išlikti nepriklausoma, savo likimą drąsiai ir ryžtingai sprendžiančia šalimi.

   Dvišaliai santykiai »
   kacinskas.jpg

   Lapkričio 26 dieną Albanijos sostinėje Tiranoje Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga buvo surengtas diplomatinis priėmimas,  kuriame dalyvavo aukšti Albanijos pareigūnai, ES ir NATO valstybių ambasadoriai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai. 

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata